Hangi Saç Şampuanı Daha İyi

Saç Nasıl Fiyonk Yapılır? Saç Nasıl Fiyonk Yapılır?

Saçlarımız çoğu zaman bedenimizde dikkat ettiğimiz noktaların başında gelir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin, saçlarımızın temiz ve bakımlı olması önem arz etmektedir. Bakım konusunda her saç aynı değildir. Kimi insan sadece şampuan kullanırken, kimisi de şampuan ve artı olacak şekilde krem, serum gibi bakım ürünleri kullanmak zorunda kalmaktadır.

 Saç Bakımı

 Bakım yapıldıkça saçlarımız güzelleşir ve güçlenir. Özellikle bu konuda, yakından ilgilenen kesim kadınlardır. Her kadın saçlarının güzelliği ile konuşulmak ve görülmek ister. Bunun için de saç bakımı önemli bir unsurdur. Saç bakımı yaparken, saçımızın neye ihtiyacı olduğunu analiz edip, ona uygun ürünler almalıyız.

 Saç Şampuanları

 Bugün piyasada birçok saç şampuanı bulunmaktadır. Yerli ya da yabancı firmalar tarafından üretilen birçok marka saç şampuanı raflarda yerlerini alırlar. Peki, hangi şampuanı seçmek bizim için uygundur? Hangi şampuan en iyisi? Bu soruların cevapları aslında kendi içimizde gizlidir. Saçımızın neye ihtiyacı olduğunu belirleyip ona uygun şampuan ya da bakım ürünleri almak bizi doğru sonuca götürecektir.

 Kuru Saçlar İçin Şampuan

 Saçlarımızın nemsiz kalmasından kaynaklı olarak kuru olabilir. Kuru saç dediğimiz aslında, saçımızın ihtiyacından az olarak neme sahip olmasıdır. Bu durumda da, saçımız görüntü olarak hoş olmaz.

 Kabarık ve şekilsiz bir saça sahip olabiliriz. Bu tarz saçlar için kullanacağımız şampuanlar nem destekli olmalıdır. Şampuanların üzerinde yazan açıklamalara dikkat edilip, ona uygun olanı almak en doğru tercihtir.

 Yağlı Saçlar İçin Şampuan

 Kuru saçların yanı sıra saçlarımız yağlı formda da olabilmektedir. Yağ sorunu, saçımızın çok çabuk kirlenmesine neden olmaktadır. Yağlı saça sahip insanlar, her gün saçlarını yıkamak mecburiyetinde kalmaktadır.

 Bu saçlar için en uygun şampuan, doğal ürünler olacaktır. Şampuanların içeriklerini kontrol edip, daha da fazla yağlanmasına neden olmayan içeriklere sahip ürünler tercih etmelisiniz.

 Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan

 Zaman ile saçlarımız yorulup yıpranabilir. Zamanın ötesinde, saçımıza yaptırdığımız işlemler de saçımızın yapısını bozmaktadır. Bu saçlara uygun şampuanları seçerken, kırıkları onarıcı ya da genel olarak bakım yapan şampuanlar tercih edilmelidir. En iyi şampuan, saçımızın ihtiyacı doğrultusunda belirlenir.

Editör: EMRE YILMAZ