Yeniden Refah Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bulut, projelerini açıkladı Yeniden Refah Partisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bulut, projelerini açıkladı

Ramazan ayına sayılı günler kala, geleneksel Ramazan ayı hazırlıkları da başladı. Merkezi Aydın’da bulunan ve ülke genelinde 114 şubesi ile hizmet veren Tuğba Kuruyemiş, Aydın’dan ülkenin çeşitli illerine hurmadan tarhanaya, tahinden pekmeze kadar tonlarca ürün sevkiyatı sürüyor..

Yılın 12 ayı hurma işlemelerine rağmen en yoğun hurma talebinin Ramazan Ayı’nda olduğunu belirten Tuğba Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tonkul, bu yıl da Ramazan ayına özel hurma, incir ve kuru meyve çeşitlerinde kampanya düzenleyeceklerini söyledi.

İslam dünyasında önemli yeri olan 11 ayın sultanı Ramazan ayında, hurma ve incir tüketiminin artmasının sadece manevi değerler ile sınırlı olmadığını aynı zamanda cennet meyvesi olarak bilinen incir ve hurmanın özelliklerinin de bunda etkili olduğu belirtildi. Anne sütünden sonra en faydalı besin olarak değerlendirilen Aydın inciri ile insanoğlunun başka hiçbir şey yemeden hayatta kalabildiği tek meyve olan hurmayı Ramazan ayında pek çok kişinin hekim tavsiyesi ile tükettiğini belirten Tuğba Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tonkul, mağazaya gelemeyen müşterilerin online mağazalardan da siparişlerini verip ürünleri kapılarında teslim alabildiklerini belirtti.

Türkiye’nin en yaygın kuruyemiş firmaları arasında yer alan Tuğba Kuruyemiş, ülke genelindeki 114 mağazasında Ramazan ayına özel geleneksel stant oluşturdu. Hurma ve incir Ramazan standında en yoğun gören ürünler arasında yerini alırken 11 Nisan günü başlayacak Ramazan ayına göre tüm hazırlıkların tamamlandığı belirten Tonkul, “Tuğba Kuruyemiş olarak her yıl hurmanın yanı sıra Aydın’ın milli ürünü incir için de Ramazan ayına özel kampanyalar yapıyoruz. Aydın inciri ile birlikte Medine hurma, Kudüs hurma, Tunus hurma ve taze hurma çeşitlerin oluşan tonlarca hurmayı sahur ve iftar sofraları için hazırladık. Ramazan ayına özel kampanyalarımız Ramazan Bayramı’na kadar devam edecek” dedi.

Kaynak: iha