Samsun’un İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Türkiye’nin en önemli organizasyonlarından olan TEKNOFEST 2023’te İlkadım Belediyesi adına yarışan ve derece yapan öğrencileri ödüllendirdi. Başkan Demirtaş, gençlerin yanında olarak destek vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Samsun’daki 2 halk eğitim merkezine ödül Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Samsun’daki 2 halk eğitim merkezine ödül

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette, TEKNOFEST yarışmasında desteklenen yüksek irtifa kategorisinde ikinci olan ‘Samsun Roket Takımı’na 20 bin TL, elektrikli araçlar kategorisinde birinci olan Samsun Üniversitesi (SAMÜ-ELAR) takımına 30 bin TL’lik çeki Başkan Demirtaş verdi.

Takımlar halinde yarışmaya katılan gençlerle projeleri hakkında fikir alışverişi yaparak sohbet eden Başkan Necattin Demirtaş, “Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerimizi destekleyerek onlara sponsor oluyoruz. Onların aldığı başarılar bizleri de gururlandırıyor. Hepimiz sizlerden bir şeyler bekliyoruz. Ülkenin geleceği sizin ellerinizde, düşünmeyi bırakmayın, düşünün hayal edin. Gençlerimiz şehrimizin ve Türkiye’nin gurur kaynağı oldular. Bundan sonraki dönemlerde de gençlerimizin yanında olup onlara destek olmaya devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. Daha nice başarılara” diye konuştu.

Kaynak: iha