Diyarbakır’ın Sur Kaymakamı ve Belediye Başkanı Asım Solak, Hamuryazan İlköğretim Okulu ile Sur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

Kentte bulunan bin 792 okulda 483 bin 360 öğrenci, 25 bin 726 öğretmenden karnesini alarak yarıyıl tatiline girdi. Öğrencilerin karne heyecanına ortak olan Sur Kaymakamı ve Belediye Başkanı Asım Solak, minik öğrencilere karne hediyesi verdi. İlk olarak Hamuryazan İlköğretim Okulunu ziyaret eden Solak, minik öğrencilere karnelerini dağıttı. Solak, karne dağıtımında öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Daha sonra Sur ilçe merkezinde bulunan Sur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden Kaymakam Solak, vakit geçirdiği öğrencilere başarı dileklerini ileterek, tatil sürecinde eğitimlerini ihmal etmemelerini istedi. Özellikle lise öğrencilerinin tatil sürecini çok iyi değerlendirmelerini isteyen Solak, öğrencilerin düşük puanlı derslerini yükseltmelerini, kitap okumalarını, soru çözmelerini ve gelecek için ikinci yarıda daha çok çalışmalarını tavsiye ederek, “Çocuklarımıza, değerli öğretmenlerimize ve kıymetli velilerimize sağlıklı ve huzurlu tatiller diliyorum” dedi.

Kaynak: iha