Medicana International Ankara Hastanesi Başhekimi Öğretim Üyesi Dr. Gülçin Türkmen Sarıyıldız organ nakil işlemlerine değinerek, Medicana Ankara’nın Ankara ve İç Anadolu Bölgesinde en çok nakil yapan hastane konumunda olduğunu söyledi.

Medicana International Ankara Hastanesi Başhekimi Öğr. Üyesi Dr. Gülçin Türkmen Sarıyıldız, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Sarıyıldız, sağlık gündemine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Ayrıca Sarıyıldız, Medicana International Ankara Hastanesinde bugüne kadar sunulan sağlık hizmeti çalışmalarına dair bilgileri de paylaştı.

Tümörü çevreleyen sağlam doku ve organları koruyarak yan etkilere karşı kesme işlemi ve anestezi olmadan müdahale imkanı sunan CyberKnife işlemini yaklaşık 11-12 senedir hastalarına sunduklarını ifade eden Sarıyıldız, şu anda aylık olarak çok sayıda hastanın CyberKnife ile tedavi edildiğini açıkladı.

Medicana Ankara’da yapılan organ nakli işlemlerine de değinen Sarıyıldız, bu alanda Ankara ve İç Anadolu birincisi olduklarını kaydetti. Öte yandan Sarıyıldız, Kemik İliği Nakil Ünitesinde bin 750’nci vakanın yapıldığını vurguladı.

Bugüne kadar Medicana International Ankara Hastanesi’nde 30 binin üstünde radyoterapi hastasının tedavisini gerçekleştirdiklerinin altını çizen Sarıyıldız, 20 binin üzerinde kanser hastasının tedavi edildiğini ve hastaların düzenli takibinin yapıldığını belirtti.

Kaynak: iha