Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan “Konya Öğretmen Akademileri"nin "ilk ders" açılışı düzenlenen programla gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı öncülüğünde Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanacak “Edebiyat Akademisi”, “Sanat Akademisi”, “Türk İslam Düşüncesi ve Bilimi Akademisi” ile “Şehir ve Kültür Akademisi”nde gönüllü öğretmenlerin her biri ülke çapında çalışmalara imza atan isimlerle bir araya geldiği ’ilk ders’ açılış programı düzenlendi. Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Türk Sanat Musikisi ile süren program protokol konuşmaları ile devam etti. Program ilk dersin başlamasıyla sonra erdi.

Programda konuşan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Konya Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile uygulanacak Konya Öğretmen Akedemileri, ‘Edebiyat Akademisi, Sanat Akademisi, Türk-İslam Akademisi ve Bilim Akademisi ile Şehir ve Kültür Akademisi altında 5 farklı akademide eğitim görecekler. Gönüllülük esasına göre uygulanacak akademi eğitimlerinde katılımcı öğretmenlerimizle her biri ülke çapanında çok güzel çalışmalara imza atan isimlerle bir araya gelecekler” dedi.

Ramazan ayının vazgeçilmez tatlısı: Tel kadayıf Ramazan ayının vazgeçilmez tatlısı: Tel kadayıf

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise, “En kutsal vazife olarak gördüğümüz öğretmenlik vazifesi değerlerimiz istikametinde nesillerimizin yetişmesi ve ülkemizin çok güzel yarınlara ulaşması bakımında son derece önemli bir yer almaktadır. Bu projenin tüm öğretmenlerimize ve eğitim camiasına hayırlı olmasını temelli ediyorum” şeklinde konuştu.

Konya Valisi Vahdettin Özkan, projenin hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Elbette bütün toplumlarda eğitime hizmet konusunda oluşturulmuş kurumlar vardır. Eğitime öncülük eden, rehberlik eden öncüler vardır. Bunların en başında öğretmenlerimiz gelmektedir. Eğitim kapsamına baktığımız zaman, eğitim bütün zamanları, mekanları, bütün sektörleri kapsayan hayatın her alanında olması gereken bir keyfiyettir” diye konuştu.

Kaynak: iha