Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, ilçe genelinde devam eden eğitim yatırımlarını yerinde inceledi. İlçede yapılan okulların toplam maliyetinin 162 milyon TL olduğu öğrenilirken, okullardaki tüm çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.

Didim genelinde devlet eliyle sürdürülen eğitim yatırımları aralıksız devam ederken, İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca, okulları gezerek yerinde bilgiler aldı. Deprem güçlendirilmesi yapılan Esra Karakaya Anadolu Lisesi’nin, Yalıköy okul yapımı, Denizköy İlkokul/Ortaokul, Selçuk Özsoy Ortaokulu yapımı ve Didim TOBB Anaokulu’nun toplamda 162 milyon 061 bin 172 TL’lik ihaleyle yapımlarının sürdüğünü ifade etti.

Kaymakam Kuruca deprem güçlendirilmesi yapılan Esra Karakaya Anadolu Lisesi’nin ara tatilinin ardından bir hafta ya da 10 günlük sürede yeniden açılmasını planladıklarını ifade ederek, TOBB anaokulunun da ikinci eğitim öğretim döneminde açılmasını planladıklarını kaydetti. Diğer okullardaki çalışmaları da takip ettiklerini kaydeden Kaymakam Kuruca, yapımı tamamlanan Atatürk İlkokulu’nda ise anasınıfının açıldığını iç tefrişatının tamamlanması içinde çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Kaynak: iha