Muğla’nın Marmaris ilçesi Armutalan Mahallesinde bulunan Marmaris Evren Paşa İlkokulu, iddiaya göre okula bitişik nizamdaki binada bulunan bir işletmenin binayı boşaltmaması dolayısıyla yıkılamazken, öğrenciler yeni yapılacak okullarına geri dönmeyi bekliyor. Konu ile ilgili olarak işletme sahibi ile görüşen AK Parti Marmaris Belediye Başkan adayı Serkan Yazıcı konuyu çözüme kavuşturduklarını açıkladı.

Bodrum Belediyesi’ne HAYTAP’tan tam not Bodrum Belediyesi’ne HAYTAP’tan tam not

Marmaris Armutalan Mahallesi’nde bulunan Evren Paşa İlkokulu’nun 2 yıl önce depreme dayanıksız olması sebebiyle yıkım kararı alınmış, okul öğretmenleri ve öğrenciler ilçedeki farklı okullarda eğitim görmeye başlamıştı. İddiaya göre, yıkım kararı olan binanın ön tarafında bulunan işletme dolayısıyla yıkım gerçekleştirilemedi. Evren Paşa İlkokulu bahçesinde bir araya gelen veliler sorunlarının çözümüne biran önce kavuşabilmek adına harekete geçti.

’’15 Nisan’da buradan çıkıyor’’

Evren Paşa İlkokulu’nun sorununa çözüm bulmak için taraflar ile konuşan AK Parti Belediye Başkan adayı ve turizmci Serkan Yazıcı, ’’Böyle bir sorun olduğunu esnaf ziyaretlerinde öğrenmiştim. İşletme sahibi ile konuştuk bu mağduriyet ile ilgili. Kendisi de mağdur sonuçta onunda ekmek parası. Bu işi nasıl çözebileceğimizi konuştuk, kendisi de bana söz verdi şimdi buradan notere geçeceğiz, 15 Nisan’da buradan çıkıyor, buraya yıkım işlemi başlatabiliyorsunuz. Şimdi Noter tasdikli tahliye kararı alacağız. Bende kendisine söz verdim, birlikte bir çözüm bulacağız’ ‘sözleri ile sorunu çözüme kavuşturdu.

Okul binası yanındaki işletmenin sahibi ise kendisinin çocukların eğitimini engellemek gibi bir niyetinin olmadığını ifade etti.

Öğrenci velileri ise sorunun bir an önce giderilmesi dileğinde bulundu.

Kaynak: iha