Belirlediği kalkınma hedefleri doğrultusunda kenti adeta ilmek ilkem işleyen Uşak Belediyesi, geçtiğimiz aylarda temeli atılan ‘Gençlik Parkını’ törenle açıldı.

Özellikle geçtiğimiz günlerde art arda yaptığı açılış törenleriyle göz dolduran hizmetleri Uşak halkıyla buluşturan Başkan Çakın; 4 bin 500 metrekarelik bir alan içerisinde yerini alan Gençlik Parkı bugün törenle açıldı. Törene Uşak AK Parti Milletvekili İsmail Güneş, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hacı Tevfik Özdemir ve vatandaşlar katıldı. Açılış töreninde konuşma yapan Başkan Çakın tesisin açılışında desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanlığı’na teşekkür etti.

Başkan Çakın “Allah’a şükürler olsun bütün zorluklara rağmen bu tesislerimizin yapımını tamamladık ve büyük bir hizmete açıyoruz. Geçtiğimiz günlerde de şehir merkezinde Genç Kuşak Akademinin açılışını gerçekleştirdik. Burada yine ders çalışabileceği ve sınavlara hazırlanan gençlerimiz için kurs ve ders takviyesi sağlanabilecek merkezimiz değerli gençlerimiz için açtık. Gençlerimiz için yine birçok proje gerçekleştirerek, bu sıcak ortamlarda gençlerin derslerini çalışıp çaylarını rahatlıkla içiyorlar. Biz gerçekten 5 sene içeresinde oluşturduğumuz Genç Kuşak projesiyle şehrimizdeki gençlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda projeler gerçekleştirme imkanında bulduk.”

Çakın sözlerine merkezi hükümetin desteğiyle de Uşak için yatırımları devam edeceğini aktararak “Bundan sonraki süreçte yerleşimlerin hızlı bir şekilde artmasını ön gördüğümüz bu bölgede yine vatandaşlarımızın kullanımına sunmak için yeni projeleri hayata geçirmek istiyoruz.” dedi.

Konuşmanın ardından Gençlik Park’ı kurdele kesim töreniyle açıldı.

Kaynak: iha