Samsun Büyükşehir Belediyesi(SBB) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile il genelinde tüm 8. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik ücretsiz LGS ve TYT deneme sınavı düzenledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile Samsun genelinde ilki 2021-2022 eğitim ve öğretim döneminde yapılan deneme sınavları bu eğitim-öğretim yılında da devam ediyor. 2023-2024 eğitim ve öğretim döneminde dört LGS ve dört TYT sınavı olarak uygulanan deneme sınavlarının üçüncüsü yapıldı. Soru çözümlerinin belediyenin Youtube kanalı üzerinden yayınlanacak denemelere toplam 70 bin öğrenci katıldı.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İdris Akdin, eğitim alanında yapılan çalışmalara destek vererek öğrencileri desteklemeye devam ettiklerini belirterek, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yürüttüğümüz çalışmayı bu yıl da devam ettirdik. Hazırlanan sınav kitapçıklarının basımı noktasında destek verdik. LGS ve dört TYT’ye hazırlanan öğrencilerimizin talep ve ihtiyaçlarına yönelik olarak çalışmalar yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: iha