Kastamonu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci toplulukları, “Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri” çerçevesinde açtıkları tanıtım stantlarında faaliyetlerini tanıttı.

Kastamonu Üniversitesi öğrencileri, Sağlık, Kültür ve Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarının tanıtım günlerine büyük ilgi gösterdi. Kastamonu Üniversitesi’nde havacılıktan girişimciliğe, tiyatrodan fotoğrafçılığa kadar pek çok ilgi alanından toplam 93 topluluk faaliyet gösteriyor. 28 öğrenci topluluğu tarafından merkez yemekhanesi önündeki alanda açılan tanıtım stantlarını çok sayıda öğrenci ziyaret etti.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kasım Yenigün, Prof. Dr. Mehmet Atalan ve Prof. Dr. Ömer Küçük ile birlikte öğrenci toplulukları tarafından açılan tanıtım stantlarını ziyaret etti. Ziyarette faaliyetler ve projeler hakkında bilgi alan Rektör Topal, öğrencilerin sosyalleşmesinde önemli bir yere sahip olan topluluklara öğrenci tarafından gösterilen ilgiden memnun olduğunu kaydetti.

4-8 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen “Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri” çerçevesinde, merkezi yemekhane önünde açtıkları tanıtım stantlarında farklı ilgi alanlarına hitap eden öğrenci toplulukları, düzenlemiş oldukları programlar, aktiviteler ve sürdürülebilir projeleri ile yeni dönemde planladıkları faaliyetlerini öğrencilere aktararak, yeni üye kayıtları aldı.

Kaynak: iha