DÜZCE(İHA) –Sağlık Müdürlüğü tarafından anaokulu ve ilkokul öğrencilerine ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi. Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, “Çocuklarımıza ağız ve diş sağlığının önemini aşılıyoruz” dedi.

Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından, Osmaniye İlkokulu, Ayazlı Anaokulu, Dadalı Köy Yaşam Alanı Anasınıfında eğitim gören minik öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi düzenlendi. Toplumun bilinçlenmesine katkı sağlamak, doğru alışkanlıklar kazandırmak ve genel sağlığın ayrılmaz bir parçası olan ağız ve diş sağlığına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte; sağlıklı yaşam için ağız ve diş sağlığının önemi, ağız ve diş bakımının nasıl yapılması gerektiği ve doğru diş fırçalama öğrencilere anlatılarak diş maketi üzerinde uygulama yapıldı.

Küçük yaşta kazanılan alışkanlıkların ve öğrenilen bilgilerin hayat boyu devam ettiğinin altını çizen Düzce Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, ‘‘Koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerimiz dahilinde toplumun her kesimini bilinçlendirme misyonumuzu sürdürüyoruz. ‘Ağaç yaşken eğilir’ atasözünden hareketle sağlıkla ilgili küçük yaşlardan itibaren davranış değişikliği kazandırmayı önemsiyor, çocuklarımıza ağız ve diş sağlığının önemini aşılıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha