8 Mart Kadınlar günü etkinlikleri Aydın’da gün boyu devam etti. Türk Yerel Hizmet-Sen Aydın ve İzmir Şube Yönetimi, Aydın ve çevresindeki çeşitli belediyelerde çalışan kadınları ziyaret edip kadınlara özel hediye dağıtarak kadın çalışanlarının günlerini kutladılar.

İzmir ve Aydın genelinde sendika üyeleri ziyaretleri kapsamında Bozdoğan, Efeler ve Nazilli’de kadın üyeler ile bir araya gelen Şube Başkanı Şevket Güçlü’ye yönetim kurulu üyeleri ve Şube Başkan Yardımcıları Engin Tulumbacı, Sait Şahin, Efeler İlçe Temsilcisi Adem Özdemir eşlik etti.

Şube Başkanı Şevket Güçlü ve yönetimi tarafından Sendika Genel merkezi ve Tosya Belediyesi işbirliği kadınlara hatıra olarak hazırlanan taş baskılı çanta hediye edildi.

Ziyaret ile ilgili açıklamasına Neşet Ertaş’ın “Kadın İnsandır, bizler insanoğlu” sözü ile başlayan Güçlü, “Bizler de bu duygularla her daim baş tacımız olan kadınlarımıza ayrı bir önem vermekteyiz. Bizim geçmişimizde de, kültürümüzde de kadının yeri ve önemi bambaşkadır. Sendika Genel Merkezimiz ve Tosya Belediyesi iş birliğiyle yine bir farkındalık oluşturup, ilmek ilmek kadın emeği olan hediyelerimizi kadın üyelerimize taktim ettik. İzmir-Aydın Şubemize bağlı kurumlarımızı ziyaret ederek çalışan arkadaşlarımızla bir araya geldik ve 8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel olarak hazırlanan yine kadın emeği olan saf pamuktan yapılmış taş baskılı, kadının Türk kültüründeki önemini simgeleyen motifli çantalar ile fular hediyelerimizi taktim ettik” diyerek kadınların gününü kutladı.

Kaynak: iha