Düzce Belediyesi bünyesinde binlerce kişiye hizmet veren BELMEK, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla sergi açtı. Serginin açılışını Vali Selçuk Aslan ve Belediye Başkanı Faruk Özlü kesti.

Düzce Belediyesi bünyesinde vatandaşlara hizmet veren BELMEK, kadınların yeteneklerini geliştirmesi ve mesleğe dönüştürmesi konularında faaliyetlerini sürdürürken farklı branşlarda eğitim alarak el emeği eserler yapan kadınları sergide bir araya getirdi.

“Kadınların Emeği, Cumhuriyetin Temeli” ana teması ile hazırlanarak Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi fuaye alanında görücüye çıkan eserlerin sergi açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Vali Selçuk Aslan, Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kurum ve kuruluş temsilcilerinin de yer aldığı açılışta nakıştan tel kırmaya, iğne oyasından ahşap boyamaya, yağlı boyadan pastacılığa kadar her branştan eserler sergilendi. Kursiyerlerle sohbet eden Başkan Özlü, kültür merkezi fuaye alanının bu tip sergilere çok uygun olduğunu belirterek “Sadece 8 Mart için değil, kursiyerlerimiz artık her ay gelip burada sergi yapsın istiyoruz” dedi.

Kadınların her konuda giriştikleri işi emek ve özveri ile yaptıklarını belirten Başkan Özlü, kursiyerlerden eserleri hakkında bilgi aldı ve fotoğraf çektirdi. Kursiyerler de Başkan Özlü’ye hediye vererek serginin hazırlanması konusunda verdikleri destek dolayısıyla teşekkür etti.

Kaynak: iha