Tepebaşı Belediyesi ve Eskişehir Tenis Akademisi (ETA) iş birliği ile yakın zamanda hizmete sunulan tenis kortlarının ve sosyal tesisin resmi açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Tepebaşı Belediyesi, spor ve sosyalleşme adına önemli tesisleri Eskişehirlilerin hizmetine sunmaya devam ediyor. Tepebaşı Belediyesi ve ETA iş birliği ile Zincirlikuyu Mahallesi’nde hayata geçirilen tenis kortlarının resmi açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Açılışa Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra, ETA Tenis Spor Kulübü temsilcileri ve çok sayıda sporsever katıldı.

“Eskişehir’i dışarıda temsil etmesi en büyük idealim”

Kentte tenis alanında önemli bir eksikliği giderecek tesisin resmi açılışında konuşan Başkan Ataç, “Tenis oynadığım dönemlerde Eskişehir’in en büyük eksikliği kapalı korttu. Birtakım yerlere yapıldı ama tam ihtiyaç karşılanamadı. Başından beri bir tenis tesisini kurmak istiyordum. Çünkü Eskişehir soğuk bir iklim, 12 ay açık havada tenis oynanmıyor. Açık havada tenis oynanması da ayrı bir keyiftir. Ama antrenmanlar yapılması, maçların müsabakaların devamı için önemli olan kapalı alandı. Burası yaklaşık 3 dönüm üzerine 3 tane kort var bu çok önemli. Burası çok güzel oldu. Belki seçimden sonra gelirim, oynanmaya başlayabilirim. Tenis çok farklı bir spor. Vücudun bütün organları çalışıyor. Hedefimiz insanların sağlığı. Önemli olan spor yapan çocuklarımızın yetişmesi, Eskişehir’i dışarıda temsil etmesi en büyük idealim. Böyle bir tesise kavuştuğumuz için çok mutluyum. Daha büyük alanlarda daha çok kortu olan bir alana ihtiyacımız var. Ama burası şu anda gördüğüm kadarıyla Eskişehir’in en iyi tesisi. Ben Naim hocama ve arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Size de teşekkür ederim” dedi.

“Kısa sürede ulusal müsabakalardan madalya ile dönüldü”

ETA Tenis Spor Kulübü Baş Antrenörü Naim Burkan, “Bu alanın her aşamasında verilen desteklerinden dolayı Sayın Tepebaşı Belediye Başkanımız Ahmet Ataç’a çok teşekkür ederim. Sporun ve sporcunun her zaman yanında olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Biz de ETA Tenis Spor Kulübü olarak tenisi tanıtmak ve tenisi sevdirmek üzerine çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çok kısa süre içerisinde ulusal turnuvalarda sporcularımız madalya ile döndüler. Bir kez daha teşekkür ederim” diye konuştu.

Tesiste incelemelerde bulunan Başkan Ataç, tenis oynamayı da ihmal etmedi.

Tepebaşı Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılarak yap-işlet-devret modeliyle hayata geçirilen tesis, 2 bin 800 metrekarelik bir alana kurulu olup içerisinde; uluslararası standartlara uygun 3 tenis kortu, sosyal tesis, açık oyun alanı, soyunma odaları, duşa kabinler ve kafe yer alıyor.

Kaynak: iha